D. U. K. apie bazalinius termometrus

Dažniausiai užduodami klausimai apie BAZALINIUS TERMOMETRUS

Kas yra bazalinis termometras?

Termometras yra skirtas matuoti bazalinei kūno temperatūrai. Tai yra ramybės būklėje esančio kūno temperatūra. Bazalinis termometras rodo vienu skaitmeniu daugiau nei įprastas termometras, leidžiantis nustatyti kūno temperatūrą šimtųjų dalių tikslumu. Temperatūros matavimas gali būti atliekamas po pažastimi, oraliniu ar rektaliniu būdu. Skaitmeniniai termometrai nustato temperatūra per mažiau nei dvi minutes ir garsiniu signalu praneša apie matavimo pabaigą. 

Kaip nustatyti ovuliacija su bazaliniu termometru?

 Prieš ovuliaciją, moters kūno temperatūra šiek tiek nukrenta, o prasidėjus ovuliacijai temperatūra pakyla 0,4 - 1,0. Sekant ir žymintis temperatūros pokyčius, galima lengvai pamatyti ovuliaciją.

Ar neturėčiau sužinoti apie ovuliaciją sužinoti prieš jos pradžią?

Bazalinį termometrą geriausia naudoti kartu su ovuliacijos testais, kad galėtumėte nustatyti ovuliaciją dar prieš jai prasidedant. Jeigu naudojate vien bazalinį termometrą, stebėkite kūno pokyčius kiekvieno ciklo metu. Esant reguliariems ciklams, ovuliacijos galėsite nuspėti gana tiksliai jau po kelių  ciklų.

Kada atlikti temperatūros matavimus?

Matavimus atlikti rekomenduojama atlikti kiekvieną rytą, prabudus bet neatsikėlus. Bazalinės temperatūros matavimui svarbu tikslumas, o visi fiziniai veiksmai įtakoja kūno temperatūrą. Turėkite termometrą šalia lovos ir prabudus atlikite matavimą po liežuviu. Atlikus matavimą, pasižymėkite rezultatą lentelėje. Pakilusi temperatūra laikysis iki mėnesinių pradžios.

Kokius dar kūno pokyčius stebėti norint nustatyti ovuliaciją?

Gimdos kaklelio gleivių konsistencija keičiasi ciklo metu. Paprastai, 3 - 4 dienos po kraujavimo pabaigos bus sausos. Vėliau gleivių kiekis didės ateinančias 9 dienas. Po jų, gleivės bus skaidrios tamprios ir slidžios, labai panašios į kiaušinio baltymą. Tai geras indikatorius, kad ovuliacija turi įvykti per ateinančias kelias dienas. Po ovuliacijos, gleivės vėl taps sausesnės ir lipnesnės.

Kur gauti ovuliacijos lentele?

Popierinę ovuliacijos lentelę gausite pirkdami bet kurį bazalinį termometrą, o skaitmeninį variantą spausdinimui galite atsisiųsti iš čia. Šabloną Google Docs arba Excel programai galite parsisiųsti iš čia. Jeigu norite ovuliacijos lentele naudotis telefone - rekomenduojame naudotis apikacijomis Flo arba Ovia.

Kaip naudotis ovuiacijos lentele?

Kiekvienos dienos temperatūrą pažymėkite tašku lentelėje ir linija sujunkite su praeitos dienos rezultatu. Taip bus lengva stebėti temperatūros tendencijas, nukritimą ir pakilimą ovuliacijai prasidėjus. Po grafiku pasižymėkite kitus svarbius įvykius: gleivės, lytinius santykius, mėnesines ir kt.